Приятната изненада през сезона в Бундеслигата досега Аугсбург постигна нов

...

“Златните” момчета на Аугсбург торпилираха пореден съперник

Приятната изненада през сезона в Бундеслигата до момента Аугсбург реализира нов триумф, надделявайки Майнц 05 с 3:1 като посетител. Тази победа изравни баварците с Борусия (Дортмунд), като третото място е единствено на 2 точки разстояние.

Преди старта на шампионата играчите от Аугсбург бяха слагани измежду изпадащите, само че те оправдават това. Днес отборът на Мануел Баум остави домакините да нападат, като в това време показва отлична успеваемост, вкарвайки три гола с едвам четири изстрела в очертанията на вратата.

През първото полувреме Майнц доминираше и още в 8-ата минута Дани Латца нацели гредата. До почивката обаче резултатът към този момент беше 2:0 в интерес на гостите след попадения на “златните” си момчета Михаел Грегорич (22’) и Алфред Финбогасон (43’-дузпа).

Пет минути преди края Герит Холтман вдъхна очаквания на “05” с гол за 1:2, само че незабавно след осъществяването на центъра Финбогасон реши борбата с попадение за 1:3.
Oh what fun it is to see the Augsburg win away #M05FCA 1-3 pic.twitter.com/QIz8kspJJu
— FC Augsburg English (@FCA_World) December 2, 2017

От началото на шампионата Аугсбург е осъществил 21 гола, като 15 от тях са дело на исландеца и Грегорич.

Бившите съотборници на Тодор Неделев към този момент записаха седем провали и не са надалеч от изпадащите.