Приказният полусезон за Байер (Леверкузен) завърши подобаващо. Аспирините“ завършиха годината с

Приказният полусезон за Байер (Леверкузен) завърши подобаващо.
Аспирините“ завършиха годината с

ОБЗОР: Коледа дойде по-рано в Леверкузен, Мюнхен и Щутгарт

Приказният полусезон за Байер (Леверкузен) приключи уместно.

„ Аспирините “ приключиха годината с разгромна домакинска победа с 4:0 над Бохум и затвърдиха упоритостите си за нещо огромно под управлението на треньора Шаби Алонсо.

Неговите момчета подариха предварително най-хубавия коледен подарък на почитателите си – прозвището зимен първенец, и то още преди началото на последния за календарната 2023-а кръг №16.

Днес те реализираха своя 13-и триумф през акцията в Бундеслигата след хеттрик на нападателя Патрик Шик.

Той откри от дузпа в 30-ата минута, единствено 2 по-късно удвои, а в добавеното време на първата част оформи класиката. След почивката домакините вкараха още 2 попадения и въпреки първото да бе анулирано след интервенция на ВАР поради засада, второто остана на светлинното табло.

То бе дело на резервата Виктор Бонифейс, заменил героя Шик, като падна в 69-ата минута – единствено 2 след влизането на нигериеца на терена.

Така Байер завърши целия полусезон без нито една загуба във всички шампионати, в това число на интернационалната сцена, след 22 победи и единствено 3 равенства.

„ Аспирините “ събраха 42 точки, а вторият Байерн (Мюнхен) финишира първия дял с 4 по-малко в актива си.

В сряда вечер баварците също изпратиха с триумф годината, въпреки и надалеч по-труден от този на Леверкузен.

Грандът от Мюнхен завоюва с 2:1 визитата си във Волфсбург. Пред тъкмо 28 000 фенове гостите взеха решение всичко в границите на 10 минути.

В 33-ата Джамал Мусиала им даде задатък, а в 43-ата Хари Кейн го удвои със своя гол №21 в едвам 15 мача от Бундеслигата след летния трансфер от Тотнъм на стойност 100 млн. евро.

В самия завършек на първото полувреме Максимилиан Арнолд върна едно попадение за „ вълците “, които се разиграха след почивката в търсене на изравняването, но не можаха да си го обезпечат и останаха с 19 точки. Байерн е втори с 38, до момента в който трети в таблицата ще зимува Щутгарт.

„ Швабите “ също сервираха подранил коледен подарък на последователите си, защото завоюваха с 3:0 семейството си на Аугсбург и изпревариха с точка Република България Лайпциг.