Престижна първа победа за ЦСКА в контролите от зимния лагер

...

ЦСКА с престижен успех, нов откри головата си сметка

Престижна първа победа за ЦСКА в контролите от зимния лагер в Турция! " Червените " завоюваха с 3:1 против съветския " Динамо " Москва, заемащ второто място във краткотрайното класиране на локалната Премиерлига.

Головете за " армейците " означиха Иван Турицов от дузпа, Бисмарк Чарлс и дебютантът Маурисио Гарсес, до момента в който за противника бе прецизен Иван Ордец.

В Белек ЦСКА поведе в 23', когато Турицов осъществя углавен удар, отсъден за нарушаване на вратаря на " Динамо " Игор Лещук против Яник Вилдсхут.

Снимка: Lap.bg

Малко преди почивката Чарлс повиши на 2:0 при добавката след чудесно изпълнен директен свободен удар от Греъм Кери, който затрудни съперниковия пазач.

Руснаците върнаха едно попадение четвърт час след подновяването на играта, когато капитанът Иван Ордец вкара с глава при корнер.

В 71' дуелът беше пресечен за малко поради... котка на терена.

ЦСКА постави точка на разногласието три минути преди края, когато привлеченият преди дни Маурисио Гарсес откри головата си сметка - 3:1.

На " алените " предстоят още две контроли на турска земя - на 31 януари (понеделник) против " Шахтьор " Караганда и " Академия Пандев ".

До момента те изиграха един другарски мач по време на лагера - 1:1 със полския " Стал " Миелец. Проверката с австрийския " Хартберг " пък се провали поради влошените метеорологични условия.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (Димитър Евтимов), 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матай, 4. Мено Кох, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (Маурисио Гарсес), 30. Яник Вилдсхут, 17. Бисмарк Чарлс

" Динамо " Москва: 31. Лещук, 2. Варела, 24. Евгениев, 15. Сазанов, 50. Кутицкий, 74. Фомин, 53. Шимански, 6. Сулаквелидзе, 22. Жуковский, 14. Мазурин, 70. Тюкавин
Източник: btvnovinite.bg