Престън надви Блекбърн като гост с 2:1 в мач от

...

Престън измъкна трите точки в самия край срещу Блекбърн

Престън надделя Блекбърн като посетител с 2:1 в мач от 16-я кръг на Чемпиъншип. За домакините прецизен бе Шмодикс, а за гостите се разписаха Брауни и Линдзи в добавеното време, който донесе трите точки на своя тим. С този триумф Престън е към този момент 4-и с актив от 28 точки, а Блекбърн остава на 10-а позиция с 22 пункта на сметката си.

Двубоят стартира равностойно, а домакините на два пъти нацелиха гредата. В 35-а минута Алън Брауни овладя по страховит метод сложна топка и насочи удар от вътрешността на наказателното поле, който се трансформира в попадение за Престън.

Второто полувреме стартира стремително, като Сами Шмодикс бе изтърван от противниковата отбрана и съумя да се разпише, с цел да изравни резултата. Блекбърн опитваше да управлява дуела, само че гостите оставаха рискови. Стигна се до 90-а минута, като бранителят Лиъм Линдзи бе пропуснат в наказателното поле и съумя да засече топката с глава, с цел да донесе триумфа на своя тим.