Представителят на домакините Адем Асъл спечели титлата в многобоя при

...

Турчин спечели титлата в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика

Представителят на домакините Адем Асъл завоюва купата в многобоя при мъжете на Европейското състезание по спортна гимнастика в турския курорт Анталия и донесе исторически първи златен орден за страната си.

Асъл, който взе златото на халки на Световното състезание в Ливърпул 2022, победи пред родна аудитория със общ брой от 84.965 точки. Турчинът е бронзов медалист в многобоя от континенталния шампионат в Мюнхен 2022. Той получи оценки от 13.933 на земя, 13.166 на кон с гривни, 15.033 на халки, 15.100 на прескок, 14.300 на успоредка и 13.433 на висилка. Това е първо злато за него в многобоя и първо въобще за турски гимнастик в историята на Европейските шампионати.

В отсъствието на първенеца от предходната година Джо Фрейзър Англия стигна до сребърно отличие посредством Джейк Джармън, който има 83.463 точки. Джармън, който е първенец на прескок от предходната година, получи най-високата оценка на този апарат - 15.266.

Победителят в квалификациите Иля Ковтун от Украйна завоюва бронза с 83.032 точки и изравни достижението си от Базел 2021.

Световният първенец на прескок Артур Давтян също се показа мощно и има 15.100 точки на прескок. Арменецът приключи на четвърто място, единствено на 0,001 пред изгряващата звезда на Швейцария Ное Зайферт.

Утре Европейското състезание в Анталия продължава с многобоя при дамите.