Поставеният под номер едно Стефанос Циципас отпадна от турнира в

...

Циципас отпадна, Медведев и Оже-Алиасим продължават

Поставеният под номер едно Стефанос Циципас отпадна от шампионата в Ротердам. загуби след 4-6, 3-6 от Яник Синер.

Финалистът в Ротердам от 2022 година позволи пробив за 4-5 в първата част. После италианецът сервира сполучливо, с цел да поведе в резултата. Във втория сет Циципас, който заема третата позиция в ранглистата на АТП, още два пъти загуби подаването си. Така Синер спечели след едвам 82 минути игра. В идващия кръг италианецът ще се изправи против Стан Вавринка.

Поставеният под номер 6 Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите. Руснакът завоюва против Ботик ван де Зандсхулп след 6-2, 6п2 за 86 минути. Негов противник в идващия кръг ще е третият в схемата Феликс Оже-Алиасим. Канадецът продължава отбраната на купата си след 6-4, 6-3 над Грегоар Барер. Медведев има четири триумфа в четирите мача сред двамата до момента.

Григор Димитров също научи своя противник за четвъртфиналите. Това е австралиецът Алекс де Минор. Де Минор се оправи с французина Максим Креси след 7-5, 3-6, 6-3 за място на четвъртфиналите. Той има две победи в три мача против българина.
Източник: flashnews.bg