Поставената под номер 1 Шуай Чжан (Китай) отпадна във втория

...

Водачката в схемата отпадна в Хобърт

Поставената под номер 1 Шуай Чжан (Китай) отпадна във втория кръг на шампионата по тенис в австралийския град Хобърт с награден фонд 250 хиляди $.
Чжан загуби с 6:7(3), 4:6 от 19-годишната Арина Сабаленка (Беларус) за 95 минути.

Сабаленка поведе с 5:2, след което пропусна шест сетбола, само че в последвалия тайбрек тя дръпна с 5:0 точки и въпреки всичко взе първата част в тайбрека. Във втория сет тийнейджърката осъществя единствен пробив в седмия гейм, с цел да победи.

Сабаленка игра пределно нападателно като пласира 37 печеливши удара, само че позволи и 39 непредизвикани неточности. Чжан направи 19 печеливши удара, 8 от които асове от сервис, както и 26 неточности.

Така на четвъртфиналите тя ще играе против петата в схемата Алисън Риск (САЩ) мина втория кръг без игра поради отричане на белгийската квалификантка Кирстен Флипкенс поради болки в дясното рамо. На четвъртфиналите американката ще срещне румънката Михаела Бузарнеску.

Друга квалификантка Хедър Уотсън също доближи четвъртфиналите след победа над участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Джейми Форлис с 6:2, 6:2.
Следващата съперничка на Уотсън ще бъде хърватката Дона Векич.