Португалия победи Лихтенщайн с 2:0 в евроквалификация от група J.

...

Кристиано Роналдо с нов гол за Португалия при успеха над Лихтенщайн

Португалия победи Лихтенщайн с 2:0 в евроквалификация от група " J ". Най-резултатният футболист в историята на интернационалния футбол Кристиано Роналдо добави нов гол на сметката си.

През първото полувреме на стадион " Рейнпарк " във Вадуц възпитаниците на Роберто Мартинес насочиха 4 точни изстрела, само че не съумяха да открият резултата.

Още с първата офанзива през втората част гостите изведоха на стрелкова позиция Кристиано Роналдо, който шутира в дясната греда. Само секунди по-късно нападателят се реваншира за пропуща си, като даде задатък на " мореплавателите ". Голмайсторът на Ал-Насър насочи компактен удар за 1:0.

Жоао Кансело удвои задатъка на отбора си, с цел да подпечата трите точки, още преди да е минал час игра. Защитникът сподели добър дрибъл в противниковото наказателно поле, преди да изпрати топката в опразнената врата.

Жоао Феликс също изяви предпочитание да запише името си измежду голмайсторите, само че негов гол не бе зачетен поради засада. Попадение на Гонзало Рамош пък бе анулирано след намесата на ВАР още веднъж заради засада.

Португалия резервира челната позиция в класирането с цялостен актив от 27 пункта. Лихтенщайн заема последното 5-о място в подреждането с без извоювана точка.

В различен мач от групата Люксембург се наложи над Босна и Херцеговина с 4:1.