Португалия и Иран завършиха 1:1 в последния мач от група

...

Драма в последните минути остави Португалия на второ място в група

Португалия и Иран приключиха 1:1 в последния мач от група " Б ". Равенството лиши мореплавателите от първото място в групата, защото Испания също стигна до реми против Мароко (2:2), само че има по-добра голова разлика.
Това значи, че Португалия ще срещне на 1/8-финалите Уругвай, а Ла Фурия ще играе с Русия.
В края на първото полувреме Куарешма означи доста красиво попадение, с което изведе португалците напред. В началото на втората част пък след ВАР Роналдо получи правото да извърши дузпа, от която обаче не се възползва и тя бе отразена.
7 минути преди края основният рефер още веднъж се въползва от ВАР, с цел да прегледа дали Кристиано съзнателно удари с ръка в лицето Мортеза Пуралиганджи, само че реши, че нападателят на Реал Мадрид заслужава единствено жълт картон.
В добавеното време Иран получи право на дузпа поради игра с ръка на Сердик, само че още веднъж след намесата на видео преразглеждане. Ансарифард застана зад бялата точка и изравни резултата - 1:1.
Източник: actualno.com