Поредната сензация на тенис турнира в София е факт, след

...

Сензацията е факт! Квалификант изхвърли Вавринка на София Оупън

Поредната сензация на тенис шампионата в София е реалност, откакто тръгналият от квалификациите Башич, който е №129 в ранглистата, победи ненадейно лидера в схемата Стан Вавринка със 7:6(6), 6:4 след час и 26 минути игра.

В първата част двамата имаха по една точка за пробив, само че до подобен не се стигна и се игра тайбрек. Смяната на половините на корта пристигна при резултат 4:2 точки за Вавринка, като Башич взе идващите четири разигравания и стигна до два сетбола. Стан избави и двата сетпойнта, само че направи двойна неточност и даде трета опция на 26-годишния тенисист от Сараево, който затвори първата част с добър сервис.

Във втория сет Вавринка направи пробив за 3:2, само че скоро по-късно изигра слаб сервис гейм и по този начин Башич върна брейка при 4:4. В десетия гейм  босненецът стигна до мачпойнт и го осъществя, като по този начин направи сензацията факт.

На финала, който е на следващия ден Башич ще спори за купата в София с Мариус Копил от Румъния.
Източник: petel.bg