Полша взе първата си победа на Мондиал 2022 – 2:0

...

Полша спечели, Левандовски най-накрая вкара

Полша взе първата си победа на Мондиал 2022 – 2:0 над Саудитска Арабия в мач от група С. Вторият гол за поляците осъществя Роберт Левандовски..

В 39-ата минута Пьотр Желински откри след асистенция на Левандовски. Осем минути преди края на дуела капитанът на поляците също се разписа. Той наказа груба неточност в отбраната на противника. Левандовски също така удари греда. Същото направи и Аркадиуш Милик.

Саудитска Арабия още веднъж направи добър мач –. Азиатците даже пропуснаха дузпа в добавеното време на първата част. Тогава Войчех Шчесни избави удар на Ал Давари. После той направи фантастично избавяне, с цел да избие добавката на Ал Бураяк.

Полша поведе в групата с 4 точки, а Саудитска Арабия е на второ място три точки. По-късно играят Аржентина и Мексико. Ако Аржентина загуби, ще отпадне от Мондиал 2022. Поляците пък се нуждаят от точка, с цел да стигнат елиминациите. Това не им се е случвало от 1986 година насам.
Източник: flashnews.bg