Полша се присъедини към България и Иран в челото на

...

Полша даде гейм, но нямаше проблеми срещу Куба

Полша се причисли към България и Иран в челото на група " D " на Световното състезание по волейбол. Дружина полска загуби гейм, само че нямаше проблеми против подмладения непредпазливо състав на Куба за 3-1 (25-18, 25-19, 21-25, 25-14). Двубоят продължи 1 час и 49 минути.

Резултати от Световното състезание по волейбол 2018 - група
Резултати от Световното състезание по волейбол 2018 - група " D "

Срещите се играят във Варна

Възпитаниците на Витал Хейнен преобладаваха през целия дуел. Кубинците посочваха от време огромните си самостоятелни заложби, само че също по този начин грешаха. Това направи срещата доста приятна за гледане със зрелищни отигравания.

Поляците започваха всеки гейм в състав: Артур Жалпук (20 т.), Бартош Курек (14 т.), Пиотр Новаковски (9т.), Михал Кубяк (14 т.), Якуб Кочановски (5 т.) и Фабиан Држизга (1 т). Белгиецът Хейнен непрекъснато правеше дежерното си шоу без значение от играта на котка с мишка, която се наблюдаваше на площадката. В третия гейм играчите на Дружина полска подцениха противника. В тази част кубинците вкараха серия от мощни начални удари и смутиха посрещането на противника. За изненада те съумяха да запазят равнището и измълнаха гейма с 25-21.

В последната част момчетата от Карибите водеха първоначално, само че рухнаха и приключиха с 14 точки. С играта си те дадоха поръчка за четвъртото място в борбата с Пуерто Рико и Финландия.

Световните първенци имаха поддръжката на 3,500 свои сънародниците на трибуните, която ще има своята тежест в решителните мачове.

Снимка 377984
Източник:

Кубинците пристигнаха в Италия с 12 волейболисти, макар че могат да употребяват 14. Така те свеждат до най-малко обичайния " екзодус ", който съпътства техните участия на огромни шампионати. Техният ментор Ернесто Вивес, без значение, че изоставаше в резултата започваше с непроменена шесторка: Марлон Ерера (11 т.), Хавиер Рохас (12 т.), Мигел Суарес (10 т.), Роами Арсе (10 т.), Мигел Кастро (9 т.) и Адриан Аредондо (2 т.).

Така в група " D " е ясно, че ще има две обособени шампионати - на мощните с присъединяване на България, Полша и Иран и за четвъртото място, за което ще спорят Финландия, Пуерто Рико и Куба.