Походът на Дания на европейското първенство по футбол продължава! Червеният

...

Походът продължава! Дания е на европейски полуфинал за трети път

Походът на Дания на европейското състезание по футбол продължава! " Червеният динамит " се класира за полуфиналите след триумф с 2:1 против Чехия.

Така скандинавците сложиха завършек на фантазията на противника за първи полуфинал от 17 години. За Дания попадането измежду най-хубавите четири на Стария континент е трето. Тимът реализира същото и на шампионата през 1984 година, както и през 1992 година, когато победи.

Снимка: Getty Images

Тази вечер, на олимпийския стадион в Баку, Дания поведе още в 5' с попадение на Томас Дилейни, преди Каспер Долберг да удвои в 42'. Единственият гол за чехите бе дело на Патрик Шик малко след началото на втората част. До края селекцията на Ярослав Шилхави опита всичко, само че не съумя да стигне до продължения.

На 7 юни (сряда), на " Уембли " в Лондон, Дания ще се изправи против спечелилия от конфликта сред Англия и Украйна, които се срещат в късния мач довечера - финален от четвъртфиналната фаза на шампионата.
Източник: btvnovinite.bg