Победа с 2:1 взе Етър в последната си, шеста контрола

...

Етър представи новите боляри и удари Литекс на Ивайло

Победа с 2:1 взе Етър в последната си, шеста контрола от подготовката. На стадион " Ивайло ", пред близо 700 фенове, отборът надигра Литекс с попадения на тарана Иван Петков, който обаче при втория гол получи сериозна контузия на ръката.

Преди срещата бе и формалното показване на тима, като на терена един по един излязоха всички 26 футболисти, от които шестима нови, а след тях и треньорският щаб отпред с Красимир Балъков. " Бъдете нашият 12-и състезател. Ще разчитаме доста на вашата помощ, с цел да реализираме дружно общата ни цел! ", обърна се към публиката Балъков.

Първата част бе равностойна и не предложи доста положения. Още в 4-ата минута Аласана Мане овладя топката и стреля, само че над гредата. Същото за ловчанлии стори Христо Кирев в 17-ата минута, а в 26-ата слаб удар на Търтов бе уловен без проблеми от вратаря Григич. В самия завършек на полувремето бранителят на етърци Пламен Гълъбов с глава също стреля над гредата.

Втората част предложи много повече страсти. Веднага след почивката влязоха Ерик Почански и Иван Петков, а играта съществено се раздвижи. Още в 46-ата минута Почански изведе Иван Петков, само че вратарят улови топката. Две минути по-късно и удар на Денис Стоилов от гостите бе уловен от Григич.

Етърци натиснаха крепко и в 52-ата минута откриха резултата. Георги Сърмов изведе Иван Петков и таранът се разписа за 1:0. Малко по-късно Велко Батрович насочи мощен удар от отдалеченост, само че вратарят на Литекс съумя да избие. Силен шут на Сърмов пък профуча над гредата.

Гостите от Ловеч обаче демонстрираха постоянен отбор и съумяха да поизравнят играта. Удар на Търтов от фаул мина над рамката, а Тафраджийски пусна остро към Стоилов, който не съумя да засече топката. В 70-ата минута Балъков пусна в игра нови 9 футболисти и на терена не остана нито един от стартовия състав. В игра не се появиха единствено Цанков, Никола Колев, Тодор Колев и Бадара.

Литекс се възползва в 79-ата минута от неточност в защитата, като двама нападатели останаха против Иванов и Кристиян Тафраджийски съумя да изравни – 1:1. Натискът на " виолетовите " даде резултат в последната, 90-а минута, когато Ерик Почански лиши топката отляво и изведе пред вратата Иван Петков, който с втори гол донесе успеха. За жал при рухването си нападателят бе настъпен несъзнателно по ръката от противник и бе откаран в болница, като прегледът ще покаже до каква степен тежка е травмата му.

Така Етър приключва подготовката с три победи, едно реми и две загуби в контролите, а формалният старт е на 17 февруари от 13:00 часа на стадион " Ивайло " против Септември (София) в извънредно значим мач за " болярите ".

Етър : Григич, Младенович, Василев, Гълъбов, Пашов, Сърмов, Руменов, Мане, Младенов, Батрович, Стоянов (Хр. Иванов, Скерлев, С. Иванов, Станев, Пехливанов, Атанасов, Почански, Ивайлов, Вълчанов, Неделчев, Петков)
Старши треньор : Красимир Балъков

Литекс : Вълков, Ганев, Раденцов, Христов, Кирев, Турицов, Николов, Лясков, Стоилов, Търтов, Костов (Петров, Симеонов, Писаров, Тодоров, Мицаков, Тафраджийски, Иванов).
Старши треньор : Живко Желев

Съдия : Станислав Ставров