Пирин Благоевград се отпуши и записа първа победа през сезон

...

Пирин доживя първата си победа през сезона, помрачи настроението на Хебър и Любо Пенев

Пирин Благоевград се отпуши и записа първа победа през сезон 2023/2024 в родната efbet Лига. Това се случи чак в деветия кръг, когато „ орлетата “ поразиха с 2:1 като посетител Хебър Пазарджик в завладяващ мач, играл се на „ Георги Бенковски “.

И трите гола в срещата паднаха през второто полувреме, откакто Борис Тютюков изведе гостите напред в 51-ата, само че четири по-късно Николас Пенев се разписа и изравни резултата в срещата. Импулсът в играта у „ гробарите “ беше налице, само че вместо те да стигнат до обрата, то Пирин вкара втори гол в 67-ата минута посредством Мартин Бачев.

Така благоевградчани съумяха да „ счупят каръка “ и да вземат трите точки за първи път през новия сезон, а последната победа за тима датираше от 5-и юни, когато в предишния шампионат те поразиха отбора на Спартак Варна с 2:0.

Успехът изпрати тима на Иво Тренчев на 15-ото място и Пирин е с 4 точки, колкото има и последният Славия, само че „ белите “ са с по-лоша голова разлика. Хебър остана 10-и с 11 точки.

Началните минути в Пазарджик бяха спокойни от двата тима, а в десетата минута Олексий Збун беше поведен вдясно и стреля от дребен ъгъл, само че не затрудни Ковальов.    Груба неточност в разиграването на гостите за малко да донесе попадение на домакините в 18-ата минута. Стражът Максим Ковальов изрита нескопосано топката, която рикошира рисково в състезател на Хебър, само че за негово благополучие не попадна във вратата му.

Все отново Хебър продължи да притиска противника в хода на срещата, а в 23-ата минута гол на домакините беше анулиран. Атанас Кабов получи подаване отляво и от близко шутира, пронизвайки Ковальов, само че преди паса топката бе напуснала очертанията на терена и попадението разумно бе анулирано.

Хебър продължи да бъде по-доминиращия тим на " Георги Бенковски ", до момента в който " орлетата " изчакваха своите шансове на контраатаки, които не се осъществиха към 30-ата минута от срещата. Карлос Охене опита удар от междинна отдалеченост в 33-ата минута, само че без триумф.

Домакините имаха изключителна опция да поведат в резултата след ъглов удар. Топката беше центрирана в наказателното поле на Пирин и Стефан Цонков несмущаван с глава стреля, а Ковальов отрази. Топката отиде към Лазар Марин, който също стреля, само че във вратаря, а най-после се видя и избавяне по отношение на Карлос Охене, който и фаулира вратаря на " орлетата ".

Шест след подновяването на играта гостите от Благоевград дочакаха своя миг и изнесоха топката посредством Абу. Той видя Борис Тютюков, който напредна и финтира Николаев и Цонков, след което с акуратен удар преодоля Дебърлиев.

Домакините бързо попариха насладата на противника и единствено 5 минути след позволения гол изравниха резултата. Георги Вълчев получи вдясно и с едно допиране с лекост отстрани противник. Последва пас в наказателното поле на Пирин за непокрития Николас Пенев, който с едно придвижване матира Ковальов - 1:1.

" Орлетата " още веднъж дръпнаха напред в резултата, откакто защитата на Хебър работи безгрижно след изпълнен свободен удар в наказателното поле. Топката отиде към Мартин Бачев, а младежът опита да нанесе удар, само че не уцели топката. При повторния си опит с външната част на десния си крайник обаче преодоля Ковальов - 2:1 за Пирин.

Домакините бяха близо да изравнят отново резултата в 85-ата минута, само че удар на резервата Марсел Канади след безредие в наказателното поле на Пирин отлетя над напречната греда на Максим Ковальов. Малко по-късно пък Ковальов отрази извънредно мощен удар от междинна отдалеченост.