Пирин 1 : 0 ПФК Крумовград 1925 45+1′ Двата тима

Пирин - Крумовград 1:0, Бенгюзов бележи от дузпа

ПФК Крумовград 1925
 45+1′
Двата отбора се отдръпват на отмора.
45′
Пирин открива резултата посредством Венцислав Бенгюзов, който се разписва от дузпа.
44′
ВАР влиза в приложимост за обстановка в наказателното поле на Крумовград. Пирин получава право да извърши дузпа.
44′
Александър Георгиев е осъден за нарушаването в наказателното поле, довело до дузпа в интерес на Пирин.
 Снимка 635083
Източник:
30′
Между стража на гостите Янко Георгиев и почитатели на Пирин избухна словесна престрелка. Вратарят, който игра за отбора от Благоевград през предишния сезон, им отговори с категоричен жест.
28′
Мартин Бачев от домакините получава първия жълт картон за брутално нарушаване в опит да спре офанзива на гостите в средата на терена. Реферът разреши играта да продължи, само че Бачев получи глобата си след прекъсването на играта.
23′
Шанс и за гостите. Вячеслав Велев проби отдясно и центрира към Китан Василев, който обаче с глава не съумя да насочи рисков удар.
21′
Първи голов късмет в мача и той бе за Пирин. Калоян Пехливанов не се справи с дълго подаване към Юго Комано и французинът излезе очи в очи с вратаря Янко Георгиев. Нападателят обаче не съумя да преодолее стража на гостите.
11′
Серкан Юсеин опитва изстрел от отдалеченост, само че топката излезе в навън.
10′
Най-интересният миг в първите минути беше една изстреляна топка към трибуните, която изкърти седалка. Гостите от Крумовград са по-активни.
1′
Двубоят в Благоевград започва. Теренът не наподобява добре даже от екрана. Съдията Васил Минев прави дебют в елита.

Състав 12. Максим Ковальов 1. Янко Георгиев 20. Аймен Суда 5. Матей Шимич 4. Айуб Абу Улам Батас 3. Калоян Пехливанов 38. Александър Дюлгеров 91. Вячеслав Велев 6. Андрей Йорданов 11. Александър Георгиев 17. Борис Тютюков 10. Серкан Юсеин 73. Венцислав Бенгюзов 44. Божидар Кацаров 8. Дмитро Семенив 14. Даниел Миланович 11. Иван Тасев 13. Диего Рапосо 29. Мартин Бачев 9. Александър Колев 19. Юго Фая Комано 80. Китан Василев Треньор Мирослав Митев Неманя Миланович Резерви 1. Марио Кирев 21. Благой Макенджиев 7. Владимир Медвед 2. Джуниет Али Али 10. Даниил Кондраков 72. Раян Сенхаджи 30. Любомир Тодоров 22. Бисер Бонев 5. Николай Бодуров 30. Жак Пехливанов 33. Симеон Александров 20. Джунейт Яшар 9. Станислав Костов 77. Октай Шенол Юсеин 83. Христо Попадийн 88. Ренан Карвальо Арияш 16. Мартин Георгиев 6. Джеферсон Андрес Грранадо Манярес
Пирин (Благоевград) приема Крумовград в конфликт от efbet Лига. Двубоят стартира в 18:00 часа,  а основен арбитър е Васил Минев.

Домакинините стартираха ужасяващо сезона, само че в последния кръг постигнаха ценна победа с 2:1 над Хебър (Пазарджик). По този начин благоевградчани вече имат четири точки в актива си и се намират на предпоследно място в класирането.

В средата на седмицата " зелените " се разделиха с досегашния си състезателен шеф Петър Занев, а от тима си потегли халфът Гезим Пепси.

Крумовград пък е същинска сензация в елита на България. Съставът на Неманя Миланович, който играе своя първи сезон в efbet Лига, записа влиятелни победи над Лудогорец, ФК ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив) и взе точка от Левски през седмицата.