Пилотът на Yamaha Маверик Винялес бе най-бърз в най-първата тренировка

...

Yamaha начело в първата тренировка от MotoGP в Тайланд

Пилотът на Yamaha Маверик Винялес бе най-бърз в най-първата подготовка от кралския клас на новата домакинска писта в шампионата – тайландската " Чанг ". Зад него пък със единствено три десети закъснение остана съотборникът му Валентино Роси.
Лидерът в генералното класиране на MotoGP с Honda Марк Маркес първи записа няколко отлични обиколки и се отдели със секунда от най-близките си преследвачи. След още няколко обиколки сателитният водач на Ducati Данило Петручи понижи това закъснение на единствено една десета, Маркес записа по-добро време, а Андреа Яноне със Suzuki още веднъж го притисна.

Тази класификация оцеля до две минути преди финала, когато Винялес се качи на върха. Роси се подреди втори с последната си обиколка, следван от Андреа Довициозо (Ducati), Джак Милър (сателитния Ducati). Маркес остана на пета позиция.

Хорхе Лоренсо, който получи травма на палеца на десния си крайник в предходния кръг от MotoGP, предстоящо срещна усложнения и записа 17-о време, на 1.3 секунди зад достижението на Винялес.

First laps in Buriram having pain. Even so, I will be available to ride again. #JL99 #ThaiGP pic.twitter.com/xQW2bJ3djy