Първият от българите стартирали на Sofia Open Габриел Донев загуби

...

Лош старт за България на Sofia Open 2020

Първият от българите стартирали на Sofia Open Габриел Донев загуби мача си от квалификациите на шампионата. Донев взе сет, само че отпадна от конкуренцията след проваляне от Фабрицио Орнаго с 6:3, 1:6, 6:2, съобщи dsport.

Донев стигна до точка за пробив още в първия гейм, само че не съумя да я оползотвори. Единственият пробив в първата част пристигна в шестия гейм, когато Сонего завоюва подаването на българина, давайки му единствено точка. Във втората част Донев на два пъти завоюва подаването на противника си, което му оказа помощ да завоюва сета и да стигне до трети сет. Той стартира с два бързи гейма на нула, а в четвъртия Орнаго още веднъж съумя да стигне до точка за пробив. При резултат 5:2 италианецът стигна до втори пробив в сета и затвори мача.

В последния мач от днешната стратегия втория ни представител в квалификациите Александър Донски ще се изправи против руснака Аслан Каратцев.
Източник: fakti.bg