Първият гол в мача между Португалия и Уругвай (2:0) породи

...

Кристиано или Бруно – кой вкара първия гол за Португалия?

Първият гол в мача сред Португалия и Уругвай (2:0) породи подозрения. Те обаче не бяха свързани с въпроса дали попадението е постоянно, или не, а вместо това кой беше неговият създател.

В 54-тата минута Бруно Фернандеш центрира топката към вратата на уругвайците, а отскубналият се Кристиано Роналдо опита да играе с топката посредством глава. Така или другояче кълбото влезе в мрежата за 1:0, без да стане ясно дали нападателят въпреки всичко го е докоснал. Първоначално голът беше присъден на Роналдо, само че след това като голмайстор беше избран Фернандеш. Така Кристиано се размина с 9-и гол на Световно състезание, с което щеше да се изравни с великия си съотечественик Еузебио. Съотборникът му пък даже приключи мача с две попадения, като второто пристигна след дузпа в 92-рата минута.

В прикаченото видео можете да видите обстановката и сами да прецените чий е голът.

Снимки: Gettyimages