Първият двубой от 25-ия кръг от Първа лига между Берое

...

Ботев Враца стигна до точка в гостуването на Берое с гол в добавеното време

Първият дуел от 25-ия кръг от Първа лига сред Берое и Ботев Враца приключи наедно 2:2.

" Зелените " взеха задатък в резултата в 17-ата минута. Жорди Говеа и Франсиско Сагардия направиха двойно подаване и капитанът на Берое се разписа в мрежата на Ботев Враца.

Десет минути след началото на втората част Себастиан Вия проби и подаде за Сагардия, който би от придвижване, само че топката срещна гредата.

Пет минути по-късно Ботев Враца изравни, откакто Мартин Смоленски извърши ъглов удар, а Браян Переа засече топката с глава в мрежата на Берое.

В 71-ата минута Вини Трибуле изведе Вия, а той пусна към Джани Политино, който осъществя за 2:1 на празна врата. Попадението в началото беше анулирано, само че след намесата на видео помощник реферите резултатът още веднъж беше в интерес на домакините.

Дълбоко в спомагателното време врачани доближиха до равенството. След съществено безредие в наказателното поле, Даниел Генов съумя да прати топката в мрежата след неубедителна изява на вратаря Мота и отбраната на Берое.

Старозагорци остават на 11-та позиция, до момента в който Ботев Враца заема 15-то място в Първа лига.