Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи:

*резултатът в серията е 2-2 победи

Ню Орлиънс завоюва четвъртата среща с Финикс със 118:103 вкъщи и изравни общия резултат на 2-2 победи. Брандън Инграм вкара 30 точки в мача, от които 16 в третия интервал. Гостите от Финикс бяха без контузената си звезда Девин Буукър.

Йонас Валанчюнас също имаше доста мощна вечер и приключи срещата с 26 точки и 15 битки за успеха на Пеликанс, откакто в третата среща съумя да вкара единствено 6 точки.

Решаващият миг в мача пристигна 8:05 минути преди края, когато Пеликанс водеха с 89:85, само че със серия от 12:0 си взеха решение успеха.

ДеАндре Ейтън беше водач в отсъствието на Буукър за Слънцата, приключвайки мача с 23 точки и 8 рибаунда, а ДжаВейл Макгий остана с 14. Крис Пол, който преди днешния мач имаше два следващи четвърти интервала с по 19 точки, през днешния ден беше неразпознаваем и осъществя едвам 4 точки за 35 минути, комбинирани с 11 асистенции.

Денвър Нъгетс остава за момента в серията, откакто реализира първа победа над Голдън Стейт – 126:121. Никола Йокич вкара 37 точки, а Уил Бартън наниза тройка безусловно от левия ъгъл на терена 8.3 секунди преди края на мача. Нъгетс водеха в един миг от мача със 17 точки, само че пропиляха преднината си и се наложи Монти Морис да дава преднина след равенството 121:121 33.5 секунди преди края.

Морис приключи с 24 точки, от които пет тройки – всичките третата част от мача, което е самобитен връх в тези плейофи.

За Голдън Стейт Стеф Къри се отличи с 33 пункта, а Клей Томпсън с 32.

Милуоки е единствено на победа от класирането си напред след триумфа със 119:95 над Чикаго като посетител. Грейсън Алън записа персонален връх в плейофите, вкарвайки 27 точки, от които шест тройки. Но над всички още веднъж беше Янис Адетокумбо, приключил мача с 32 точки и 17 битки.

Срещата изглеждаше лесна за гостите от Милуоки, които при започване на третата част поведоха с 22 точки и в този момент в петия мач са домакини на 27-и април в своята зала Fiserv Forum.

Също на крачка от втория кръг е и тимът на Маями, който прекърши Атланта като посетител със 110:86 и във вторник на собствен терен има шанса да си подпечата класирането си. Джими Бътлър приключи мача с 36 точки, 13 от които вкара в тотално доминирания от тима му втори интервал от мача, който самичък по себе си приключи 30:15. Бътлър добави 10 битки, четири асистенции и 1 обсада.
Източник: bnr.bg