Първата ракета на България Виктория Томова се класира за финала

...

Томова е на финал в Съндърланд, ще спори за трофея със 17-годишна британка

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за финала на шампионата по тенис на твърди кортове в зала в Съндърланд (Великобритания) с награден фонд 25 хиляди $. Поставената под номер 1 Томова отстрани четвъртата в схемата представителка на домакините Саманта Мъри със 7:5, 6:2 за 89 минути. Софиянката на два пъти пропиля пробив задатък първоначално, само че по-късно стигна до трети брейк за 6:5 и съумя да затвори първия сет при личното си подаване. Втората част стартира равностойно, само че със серия от пет следващи гейма Томова победи.

Така тя проработи 2107 $ и 30 точки за международната класация, в която заема 151-ата позиция. В разногласието за трофея българката ще играе на следващия ден против 17-годишната британка Ема Радукану.