Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитровпостигна победав

...

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на двойки в Бризбейн

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитровпостигна победав мача си на двойки от осминафиналите в шампионата на твърди кортове в Бризбейн, Австралия. Българинът и сътрудникът му Себастиан Корда от Съединени американски щати надделяха Хари Хелиоваара от Финландия и Джон Пиърс от Австралия с 2:1 сета (4:6, 6:3, 10:3) в мач, траял 1 час и 22 минути.

Първият сет в мача стартира с ранен пробив за Хелиоваара и Пиърс и това значително предреши неговия процес.

Снимка Getty Images: Григор Димитров

Гришо и Себастиан Корда обаче демонстрираха класата си във втория сет, когато на собствен ред осъществиха пробив и изравниха резултата.

В решителната трета част от мача Димитров и Корда завоюваха много точки при сервис на съперника и това предреши изхода от мача.

На четвъртфиналите в Бризбейн Димитров и Корда ще се изправят против двойката Лойд Гласпул (Великобритания) и Жан-Жулиен Рожер (Нидерландия), като мачът посред им ще бъде на 5 януари.
Източник: darik.bg