Париж. Отборът на Пари Сен Жермен увеличи на 15 точки

...

Пари Сен Жермен победи Марсилия с 2:1 в мач от Лига 1

Париж. Отборът на Пари Сен Жермен усили на 15 точки задатъка си на върха във френската Лига 1 след триумф вкъщи с 2:1 над Марсилия в дербито от 32-ия кръг. Головете паднаха през първото полувреме, като Неймар откри за домакините в 12-ата минута, Дуйе Чалета-Цар изравни в 31-ата, а в добавеното време преди почивката Килиан Мбапе от дузпа още веднъж даде задатък на Пари Сен Жермен.
С успеха парижани събраха 74 точки, до момента в който марсилци, които са най-близкият им преследвач, останаха с 59, при шест мача до края на сезона.

В различен мач от кръга Олимпик Лион небрежно се съвзе след елиминирането от Уест Хем в Лига Европа и не сподели никаква благосклонност над Бордо, унижавайки го с 6:1 като хазаин. С успеха Лион се изкачи на 8-о място във краткотрайното класиране и към този момент не наподобява надалеч от " Топ 4 ". Бордо е в доста сериозна обстановка като предпоследен в Лига 1 и към този момент е позволил 77 гола във вратата си.

Източник: focus-news.net