Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Ница с 3:1 в четвърфинален

...

ПСЖ отстрани Ница на четвъртфиналите за Купата за Франция

Пари Сен Жермен (ПСЖ) победи Ница с 3:1 в четвърфинален мач за Купата за Франция. На полуфиналите за столичани следва дуел с Рен.

Френският първенец побърза да открие резултата. В 14-ата минута на стадион " Парк Де Пренс " в Париж Килиан Мбапе и Фабиан Руис размениха двойно подаване преди французинът да промуши топката сред краката на противниковия пазач.

Нападателят на домакините имаше добра опция да удвои головата си сметка, само че стреля в десния непряк дирек.

След като се регистрира с асистенция, Фабиан Руис също записа името си измежду голмайсторите. Вратарят Марчин Булка подари топката на Осман Дембеле. Французинът я подаде към непокрития полузащитник, който направи резултата 2:0.

Гостите обаче съумяха да понижат изоставането си преди почивката. Гаетан Лаборде насочи компактен шут от вътрешността на наказателното поле.

След почивката парижани продължиха да бележат. Лукас Бералдо оформи крайния резултат с глава от непосредствена непосредственост.

На полуфиналите възпитаниците на Луис Енрике ще премерят сили с Рен, който в профил Льо Пюи ан Веле с 3:1 като посетител.