ПАОК и Кирил Десподов се класираха за европейски четвъртфинал в

...

Десподов стигна европейски 1/4-финал след зрелищно балканско дерби

ПАОК и Кирил Десподов се класираха за европейски четвъртфинал в Лигата на конференциите.

Грандът от Солун победи с 5:1 вкъщи на " Тумба " Динамо Загреб и с общ резултат 5:3 продължава напред в шампионата.

Българският национал не попадна в стартовите 11 на Разван Луческу, само че се включи доста добре от аварийна пейка през втората част. Десподов имаше значима роля при четвъртия гол на домакините, а за петия завоюва дузпа.

Още през първата част ПАОК поведе с 3:0, а гостите съумяха да върна едно попадение при започване на втората част. В 70 минута в игра се появи Кирил Десподов, като точно след негово центриране от корнер падна основния четвърти гол за ПАОК.

Нещо повече - няколко минути преди края българският национал завоюва дузпа за отбора си, която капитанът Живкович трансформира в гол.

Жребият за идната фаза е в петък.

В другите мачове Фенербахче позволи домакинска загуба с 0:1 от белгийския Юнион Сен Жилоа, само че имаше задатък от 3 гола след първия дуел и продължава напред.

Фиорентина също се класира за идната фаза след 1:1 с Макаби Хайфа и общ резултат 6:5.
Източник: dnesplus.bg