Отборите на Ювентус и Спортинг играят при резултат 0:0 е

...

НА ЖИВО: Ювентус - Спортинг 0:0, удар по домакините

Отборите на Ювентус и Спортинг играят при резултат 0:0 е един от най-интересните четвъртфинали в Лига Европа.

Срещата започва в 22:00 часа българско време и ще я проследим онлайн в Gong.bg.

Двубоят на стадион „ Алианц ” стартира в равностойно движение, като футболистите на двата отбора избраха да не подхващат непотребни опасности. Домакините залагаха най-вече на пробиви най-вече по фланговете, като в 15-ата минута Федерико Киеза имаше отлична опция да центрира рисково в наказателното поле, само че стражът на гостите внимаваше и пресече подаването.

В 19-ата минута гостите от Португалия имаха доста добра опция за отбелязване на гол. След несполучлив опит да бъде изчистена топката, коженото кълбо попадна в Хидемаса Морита, който овладя и от към 22 метра фронтално против вратата, стреля с мощен шут. Топката обаче не попадна в задачата и мина около вратата.

Ювентус отговори с доста добра офанзива, при която Ди Мария изведе по съвършен метод Милик, зад защитата на гостите, само че турската съдийска тройка отсъди засада. Телевизионните повторения обаче демонстрираха, че страничният рефер е позволил сериозна неточност и в обстановката няма никаква засада.

В 29-ата минута футболистите на Спортинг стигнаха до свободен удар отдясно по нападението си. Гостите взеха решение да изпълнят заучено, което несъмнено изненада защитата на „ бианконерите ”. В последна сметка топката бе центрирана в наказателното поле към далечната греда, където Коатес стреля, само че Шчесни мазета. Полският вратар трябваше да се намесва още веднъж малко по-късно след бомбен шут на Гонсалвеш.

Следващият „ златен ” късмет още веднъж бе за футболистите на отбора от Лисабон. Този път Нуно Сантощ имаше опция да обстрелва противниковата врата единствено от няколко метра, само че бранител  на домакините почисти пред голлинията.

В края на първата част домакините трябваше да създадат насилствена промяна в състава си. Вратарят Войчех Шчесни получи сърдечен проблем и след няколко минути съвещания с медицинския екип на Ювентус, трябваше да напусне терена. Докато обясняваше за случилото се на лекарите, полякът се държеше за гърдите, което очевидно тормози треньорския щаб на „ бианконерите ”.

LIVE • ЮВЕНТУС – СПОРТИНГ 0:0

1/4-финал, Лига Европа

Ювентус : 1 Шчесни, 15 Гати  3 Бремер, 6 Данило, 11 Куадрадо, 25 Рабио, 5 Локатели, 17 Костич, 22 Ди Мария, 14 Милик, 7 Киеза

Старши треньор: Масимилиано Алегри

Спортинг : 1 Адан, 3 Жуст, 4 Коатес, 25 Инасио, 47 Ешгайо, 28 Гонсалвеш, 5 Морита, 11 Сантош, 17 Тринсао, 10 Едуардс

Старши треньор: Рубен Аморим