Отборите на Валенсия и Алавес завършиха мача си от 32-ия

...

Валенсия спря добрата серия на Алавес

Отборите на Валенсия и Алавес приключиха мача си от 32-ия кръг на испанската Ла Лига при резултат 1:1.

През първата част липсваха съществени положения пред някоя от двете порти, само че шоуто бе непокътнато за вторите 45 минути.

В 57-ата Кевин Гамейро прати топката в мрежата на Алавес, само че след обширен обзор попадението му бе анулирано поради засада.

Това като че ли разсъни Алавес, който даде всичко от себе си да поведе в резултата. Усилията на гостите дадоха своя резултат в 84-ата минута, когато Джон Гуидети засече центрирането от свободен удар и означи за 1:0.

Пет минути по-късно Хосе Гая скапе празника на гостите, изравнявайки с акуратен удар от близко.

Така двата отбора взеха по една точка, а Алавес се елементарни с трета поредна победа и остава на 16-о място с 31 точки. Валенсия има 5 пункта повече на 14-ата позиция.