Отборите на Тотнъм и Кристъл Палас играят при резултат 3:0

...

НА ЖИВО: Тотнъм - Кристъл Палас 3:0

Отборите на Тотнъм и Кристъл Палас играят при резултат 3:0 лондонското дерби на Боксинг Дей в Англия. Кейн Октир в 32-ата минута, а две по-късно Моура удвои.

Срещата стартира в 17 часа българско време и може да я нблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

Гостите от Палас ще бъдат без своя ментор Патрик Виейра, който даде позитивен тест за ковид.

Във краткотрайното класиране отборът на домакините заема седмото място, до момента в който този на гостите от Палас е едвам тринадесети.

Срещата в Лондон започва с удар на Джордан Аю още преди да бе минала и една минута от първия съдийски сигнал. В ответната офанзива Хюн Мин Сон също имаше опция да стреля, само че вратарят на гостите бе на мястото си и избави.

В 11-ата минута Оливър Скип също имаше доста добра опция, откакто защитник на гостите не съумя да почисти добре топката. Тя попадна в Скип фронтално против вратата, той стреля доста мощно, само че на сантиметри от левия непряк дирек.

Следващият късмет в мача още веднъж бе на сметката на домакините. След центриране отляво Лукас Моура бе оставен безусловно самичък на към три метра от голлинията, само че изстрелът му с глава не се получи и топката излезе в навън.

Тотнъм нанесе своя удар единствено в границите на две минути, в които осъществя две попадения. Първо Лукас Моура изведе по прелестен метод Хари Кейн отдясно, а за британския национал не представляваше никаква компликация да стреля и да преодолее стража на гостите с кинжален удар. Първият гол за „ шпорите” падна в 32-ата минута, а в 34-ата Лукас Моура също се разписа с глава след подаване отдясно на Емерсон Роял.

В 37-ата минута кошмарът за гостите стана цялостен, откакто Уилфред Заха получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена, оставяйки своя отбор с човек по-малко.