Отборите на Рома и Наполи завършиха при резултат 0:0 на

...

Рома спря устрема на Наполи

Отборите на Рома и Наполи приключиха при резултат 0:0 на “Олимпико” в „ Дербито на слънцето “ от деветия кръг на Серия А.

Още 6-та минута капитана на Рома Лоренцо Пелегрини нанесе първия удар в мача, само че Калиду Кулибали мазета в корнер. При последвлото осъществяване Дзаниоло прати топката около вратата след изстрел с глава. В 14-та Виктор Осимен опита изстрел, който обаче беше блокиран от Джанлука Манчини. Пет минути по-късно Жозе Моуриньо получи жълт картон за митинг. От въпросния фаул Матео Политано прати топката в навън.

След към половин час игра Браян Кристанте изведе Ейбрахам на чудесна позиция, само че англичанинът стреля около вратата. В 32-ата Пьотър Жиелински шутира отдалеко, само че не сполучи с него.

Малко преди почивката Осимен се размина с червен картон за опит за сритване против Манчини след въздушно единоборство посред им. След това Ейбрахам също се отърва от втори жълт картон за рискова игра с високо вдигнат крайник в главата на Жиелински.

Abraham va a cercare la palla*.

*peró quella attaccata al corpo di Zielinski
— Andrea Tiberio (@AndreaTiberio7)
Втората част стартира с напън на “партенопеите”, само че без никакви положения. Така се стигна до 56-аа минута, когато Матиас Виня настъпи Ангиса в наказателното поле, само че дузпа не последва. В 60-ата Политано пусна изострен пас към вратата, а след няколко рикошета в краката на Осимен и Манчини топката срещна гредата. При последвалия корнер Осимен стреля с глава, а топката кацна върху напречната греда и излезе в навън.

20 минути след началото на втората част Хенрих Мхитарян направи пропуск от огромно разстояние. Малко по-късно Пелегрини опита воле, което се оказа неопределено. Няколко минути по-късно Манчини нанесе удар с глава след центриране от фал, само че не откри задачата. Четвърт час преди края Давид Оспина улови топката след опит за пас на Виня, след което Ейбрахам нацели ръката му със своя крайник и още веднъж не последва втори жълт картон за тарана.