Отборите на Мексико и Полша завършиха 0:0 в мач от

...

Мексико и Полша не успяха да си вкарат гол, Роберт Левандовски пропусна дузпа

Отборите на Мексико и Полша приключиха 0:0 в мач от група " С " на международното състезание по футбол в Катар, съобщи Българска телеграфна агенция.

На стадион 974 в Доха мексиканците бяха по-активният тим през съвсем целия мач, само че Полша повече може да съжалява, че не стигна до успеха, защото в 58-мата минута капитанът на тима Роберт Левандовски пропусна дузпа.

С равенството двата тима поделят второто място в групата след първия кръг, откакто по-рано денем Саудитска Арабия завоюва с 2:1 против Аржентина.

През първото полувреме и двата тима бяха извънредно внимателни, като чак след прекосяването на първия половин час символичните домакини от Мексико се впуснаха малко по-смело в офанзива. Чистите положения пред вратата на Войчех Шчесни обаче липсваха. В 42-рата минута мексиканците можеха да стигнат до малко инцидентен гол, когато крайният бранител Хорхе Санчес опита центриране, което обаче летеше тъкмо към горния десен ъгъл на вратата, само че Шчесни мазета в корнер.

Второто полувреме още веднъж стартира с малко по-активна игра на отбора от Северна Америка, само че в 52-рата минута неточност при изнасянето на топката разреши на поляците да я откраднат и да я подадат към Роберт Левандовски. Капитанът на Полша се оказа в ръкопашна битка с централния бранител на Мексико Ектор Морено, като и двамата паднаха в наказателното поле. Съдията Крис Бийт остави играта да продължи, само че по-късно бе извикан да прегледа обстановката със системата за видеоповторения (ВАР). Австралиецът промени отсъждането си и даде дузпа.

Зад топката застана Левандовски, само че ударът на голмайстора на Барселона бе ниско в дясно - тъкмо там, където се хвърли вратарят Гийермо Очоа, който избави наказателния удар.

Тази обстановка отвори мача и в идващите минути играта стана малко по-динамична. В 64-тата минута Хенри Мартин опитва да изненада Шчесни с отдалечен удар, само че полският вратар избави майсторски.

Десет минути по-късно Якуб Кивиор засече рисково центриране в наказателно поле, само че не съумя да откри рамката на вратата на Очоа.

До края на дуела и двата отбора вложиха доста старания във физическа борба по целия терен, само че нито един от тях не съумя да направи нещо задоволително забавно, с което да стигне до победния гол.