Отборите на Кьолн и Борусия Дортмунд изиграха драматичен двубой, който

...

Халанд опита всичко, но Борусия се провали срещу козлите

Отборите на Кьолн и Борусия Дортмунд изиграха трагичен дуел, който обаче не излъчи победител. Двата отбора приключиха наедно при резултат 2:2 на „ Рейн Енерги Щадион “ в дуел от 26-ия кръг на немската Бундеслига.

Още в третата минута Ерлинг Халанд получи топката от Емре Джан, напредна и я прати в противниковата мрежа, с което откри резултата за гостите.

В 35-ата минута обаче Ондрей Дуда изравни с тъкмо изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на Джуд Белингам.

През втората част паднаха нови две попадения в двете порти, като в 65-ата минута „ козлите “ стигнаха до цялостен поврат в мача след мощен изстрел на Исмаил Якобс.

Буквално в 90-ата минута Халанд засече изострен пас на резервата Ансгар Кнауф за втория си гол в мача, с което отмъкна успеха за домакините.

След това тъждество Кьлон става на 14-а позиция с актив от 23 точки и е доста покрай рисковата зона, до момента в който Борусия е пети с 43 точки, на четири от четвъртия Айнтрахт Франкфурт.