Отборите на Гранада и Атлетико Мадрид завършиха 1:1 в мач

...

Атлетико изостана от Барса преди сблъсъка в Мадрид

Отборите на Гранада и Атлетико Мадрид приключиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, игран край историческата околност Аламбра. Ренан Лоди изведе “дюшекчиите” напред в 60-ата минута, само че гол на Херман Санчес (67) не разреши на отбора на Диего Симеоне да грабне успеха. След седмица Атлети ще посрещне водача Барселона. Първото полувреме на “Лос Карменес” предложи доста битка и малко голови обстановки, като в действителност положителните отсъстваха. В третата минута Витоло опита нещо приблизително сред удар и подаване и Анхел Корея се размина с топката. В 23-ата Витоло шутира в ръцете на вратаря Руи Силва. Андалуският отбор се засилва в средата на полувремето и сътвори напрежение пред вратата на Ян Облак. В 60-ата минута Ектор Ерера изведе по превъзходен метод Ренан Лоди, който пусна топката сред краката на вратаря за 0:1. В 65-ата съдията изгони треньора на южняците Диего Мартинес. Две минути по-късно домакините изравниха. Защитникът Херман Санчес означи с глава от 12 метра след центриране от корнер. В 80-ата Алваро Мората стреля прекомерно високо. В добавеното време гостите от Мадрид претендираха за дузпа на дебютанта Дарио Поведа. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 14 кръг, събота 23 ноември  Гранада 1:1краен резулат  Атлетико Мадрид