Отборите на Брайтън и Саутхемптън завършиха при резултат 2:2 двубоя

...

Брайтън и Саутхемптън не се победиха

Отборите на Брайтън и Саутхемптън приключиха при резултат 2:2 дуела си от 34-ия кръг на британската Висша лига.

Домакините поведоха още във втората минута посредством Уелбек, само че в края на първата част Салису имаше нещастието да си означи автогол.

В добавеното време Уорд-Праус понижи пасива на "светците " и двата тима се прибраха в съблекалните при резултат 2:1.

С подновяването на играта нов гол на Уорд-Праус оформи равенството 2:2, което остана непроменено до края, макар, че в 78-ата минута Грос означи трето попадение за домакините, което обаче бе анулирано поради засада.

Така двата тима взеха по точка, с което Саутхемптън остава на 13-о място с 40 пункта, до момента в който Брайтън е две позиции по-нагоре с 41 точки.