Отборите на Борусия (Дортмунд) и Брюж завършиха 0:0 в мач

...

Борусия подари първото място на Атлетико, но се класира напред

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Брюж приключиха 0:0 в мач от група А на Шампионската лига. Въпреки че не съумяха да завоюват, вестфалци си подсигуриха място на 1/8-финалите, запазвайки дистанцията си от третия (Брюж) - пет точки. “Жълто-черните” обаче изостанаха от битката за първото място, като Атлетико Мадрид към този момент има преднина от две точки. Лидерът в Бундеслигата не съумя да преодолее солидната защитна стена на гостуващия отбор. Белгийците се защитаваха с две линии по четирима футболисти и обезвредиха офанзивата на дортмундци. През първото полувреме Борусия имаше единствено две голови благоприятни условия. В десетата минута Кристиан Пулишич стреля от 12 метра след подаване обратно от Марко Ройс. В 32-ата Ройс се изправи самичък против вратаря, но стреля неопределено. Пако Алкасер, който игра цялостни 90 минути, по този начин и не получи комфортна топка за голов удар. След почивката картината остана същата, а гостите съвсем не стигнаха до вратата на Роман Бюрки. Шампионска Лига 5 кръг, сряда 28 ноември  Борусия (Дортмунд) 0:0краен резулат  Брюж