Отборите на Берое и Славия играят при резултат 1:0 в

...

НА ЖИВО: Берое – Славия, домакините с аванс на почивката

Отборите на Берое и Славия играят при резултат 1:0 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Заралии поведоха в 12-ата минута след гол на Макута от статично състояние.

Домакините поеха самодейността от първите секунди и още в третата минута стигнаха до страховит късмет за разкриване на резултата. Ударът от близка отдалеченост на Еривалдо обаче прелетя високо над вратата на Светослав Вуцов.

Пресата на "зелените " даде своя резултат в 12-ата минута. Георги Ангелов засече центриране на Кийлън Лебон от корнер и продължи към Гаюс Макута, който, оставен непокрит, с лекост изпрати топката в мрежата на Славия за 1:0.

Последваха две положителни благоприятни условия за "белите ", само че шутовете на Мартин Сораков и Радослав Кирилов минаха около вратата на Ганев.

До края на първата част играта се накъса поради голям брой жълти картони и липсваха рискове пред някоя от двете порти.

Берое - Славия 1:0
1:0 Гаюс Макута 12'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Берое: 1. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макута, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо, 73. Иван Минчев, 91. Мартин Камбуров (к)

Треньор: Димитър Димитров-Херо

Славия: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов (к), 38. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 7. Петър Макрилос, 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов, 73. Мартин Сораков

Треньор: Александър Тарханов

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Берое ", Стара Загора

function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `