Отборът на Ювентус спечели с 1:0 гостуването си на Лацио

...

Дибала осигури ценни три точки за "Юве" в борбата за титлата

Отборът на " Ювентус " завоюва с 1:0 гостуването си на " Лацио " в среща от 27-ия кръг на Серия " А ". Победата за " бианконерите " пристигна извънредно трагично, а в ролята на воин се озова Пауло Дибала, който означи решителния гол в последните секунди на добавеното време.

Голмайсторът на домакините Чиро Имобиле можеше да открие резултата в 23-ата минута, само че мощният му шут бе избит в корнер от Джанлуиджи Буфон. Опитният пазач се намеси уверено още един път при удар на Луис Алберто.

В 30-ата минута Стефан Лихтщайнер прати топката във вратата на " Лацио ", само че съдията Лука Банти свири нарушаване.

В добавеното време Пауло Дибала преодоля двама бранители и със страховит удар обезпечи значими три точки за отбора на Масимилиано Алегри в борбата за скудетото.

-->

С тази победа " Ювентус " събра 68 точки и е на втората позиция с една по-малко от водача " Наполи ", който приема " Рома " на " Сан Паоло " довечера от 21:45 ч. Срещата ще бъде излъчена директно по RING.

Отборът на " Лацио " е трети с 52 точки.
Източник: btvnovinite.bg