Отборът на Ювентус се класира за полуфиналите на Купата на

...

Ювентус премина през Рома и достигна до полуфинал за Купата

Отборът на Ювентус се класира за полуфиналите на Купата на Италия, откакто победи Рома с 3:1 вкъщи. На " Ювентус Стейдиъм " домакините започнаха вихрено мача и натрупаха три гола преднина още до почивката.
Кристиано Роналдо откри резултата в 26-та минута след асистенция на Гонсало Игуаин, като това бе 13-ти гол за португалеца в последните му 10 мача. Петкратният притежател на Златната топка също по този начин се разписа в 15 друг клубен шампионат в кариерата си от общо 17, в които е взел участие.
Родриго Бентанкур повиши на 2:0 в 38-та минута, а тъкмо преди почивката централният бранител Леонардо Бонучи вкара трети гол за " бианконерите " с изстрел с глава, като и за двете попадения асистенции направи крилото Дъглас Коста.
През втората част " вълците " стояха по-добре на терена и съумяха да върнат един гол в 50-та минута, откакто изстрел посредством Ченгиз Юндер срещна напречната греда, отби се в гърба на Джанлуиджи Буфон и попадна във вратата.
На полуфиналите Ювентус ще се изправи против Милан или Торино.
Още детайлности за дуела, прочетете в SportLive.bg.
Източник: actualno.com