Отборът на Ювентус надигра Рома с минималното 1:0 като домакин

...

Ювентус надигра Рома

Отборът на Ювентус надигра Рома с минималното 1:0 като хазаин в мач от 8-ия кръг на италианската Серия А.

На „ Алианц Стейдиъм “ в Торино „ Старата госпожа “ откри посредством Мойс Кийн в 16-ата минута. В края на полувремето „ вълците “ получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от френския национал Жордан Верету.

След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо пробваха да стигнат до точката, само че в последна сметка „ бианконерите “ удържаха нежния си задатък и се поздравиха с трите точки. В подреждането Юве е седми с 14 точки, с една по-малко от Рома, който заема четвъртото място. В идващия кръг торинци гостуват на първенеца Интер, до момента в който столичани одобряват Наполи.

Неаполитанци не престават да са водачи в класирането без неточност от началото на акцията след осмата си поредна победа в шампионата – над Торино с 1:0 вкъщи, след късния гол на Виктор Осимен.
Източник: bnr.bg