Отборът на Япония победи Уругвай с 4:3 в контролна среща,

...

Япония победи Уругвай в контрола

Отборът на Япония победи Уругвай с 4:3 в контролна среща, играха на стадион " Саитама " в едноименния град. Това бе трети следващ триумф за новия селекционер на " самураите " Хаджиме Мориасу, който пое националния тим на родината си след края на Световното състезание в Русия.

Домакините демонстрираха атрактивен и настъпателен футбол, който им донесе триумф и те осъществиха цели четири гола. Такуми Минамино откри резултата в 10-та минута, преди Гастон Перейро да изравни в 26-та. Японците още веднъж излязоха напред с гол на Юя Осако, само че голмайсторът на Уругвай Единсон Кавани възвърне равенството малко след почивката.

Домакините продължиха да нападат и осъществиха нови две попадения, дело на Рицу Доан и Минамино, 15 минути преди края на постоянното време Кристиан Родригес оформи крайното 4:3.

В друга контрола на азиатска земя Южна Корея и Панама направиха тъждество 2:2 в Чеонан.
Източник: bnr.bg