Отборът на Ягиелония победи Погон (Шчечин) с 1:0 в срещата

...

Бивш нападател на ЦСКА наказа Делев и компания с красив гол

Отборът на Ягиелония победи Погон (Шчечин) с 1:0 в срещата сред двата отбора от 18-ия кръг в полската Екстракласа. Цял мач за гостите записа българинът Спас Делев, като той получи жълт картон в 86-ата минута.

Героят в мача обаче бе различен някогашен състезател на ЦСКА - Килиан Шеридан. Ирландецът бе създател на победния гол за своя отбор в 9-ата минута. Той вкара красиво попадение с пета, засичайки пас в наказателното поле на съотборника си Премислав Франковски.

Това бе значима победа за Ягиелония, защото отборът е измежду кандидатите за купата този сезон. Този триумф качи възпитаниците на Мамрот Иренеуш на 3-ото място във краткотрайното класиране с 30 точки и единствено 2 по-малко от водача Горник (Забже).

Погон пък продължава със слабите си игри и остава на дъното на таблицата с едвам 10 извоювани точки досега.