Отборът на Университатя Крайова изтръгна успех с 2:1 у дома

...

Университатя изтръгна победата срещу Астра, Антони Иванов влезе резерва

Отборът на Университатя Крайова изтръгна триумф с 2:1 вкъщи над Астра Плоещ в плейофите в първата шестица на румънската Лига 1. Българинът Антони Иванов влезе в игра за домакините в 84-ата минута при резултат 1:1, а в добавеното време Университатя стигна до триумфа.
 ФКСБ разпиля Университатя, Антони Иванов не игра
В воин за отбора от Крайова се трансформира Елвир Колич, който откри резултата в 60-ата минута, а в самия край донесе и триумфа. За гостите прецизен беше Раул Байку в 71-ата минута. С триумфа Университатя събра 29 точки и върви втори във краткотрайното класиране, като изостава на 4 след ЧФР Клуж.

Трети е ФКСБ с 26 и еднакъв брой изиграни мачове с Университатя - по 3. Ако удържи втората или третата позиция, то Университатя ще завоюва квота за присъединяване в Лига Европа.