Отборът на Украйна победи Северна Македония с 2:1 в мач

...

Украйна с важна стъпка към втората фаза на европейското

Отборът на Украйна победи Северна Македония с 2:1 в мач от трета група на европейското състезание по футбол. С триумфа на стадиона в Букурещ украинците резервираха съществени шансове да продължат във втората фаза.

Головете за отбора на треньора Андрий Шевченко вкараха Ярмоленко (29 мин) и Яремчук (34), като двамата означиха и при 2:3 в първия мач с Нидерландия. За противника прецизен бе Алиоски в 57-ата минута, когато пропусна дузпа, само че при добавката бе прецизен.

Този триумф прекъсна серия от шест следващи загуби на европейски шампионати за Украйна при последните си две участия. Украинците получиха и втора дузпа в 81-ата минута, когато след удар на Малиновски топката попадна в ръката на един от играчите в стената. Малиновски извърши и наказателния удар, само че вратарят Димитриевски избави.

За втората си загуба отборът на Северна Македония има единствено теоретични шансове да продължи на осминафиналите.
Източник: bnr.bg