Отборът на ЦСКА - София разгроми с 5:1 Литекс в

...

ЦСКА - София разгроми с 5:1 Литекс в контролна среща в Тетевен

Отборът на ЦСКА - София разгроми с 5:1 Литекс в контролна среща, която се игра на стадион " Георги Бенковски " в Тетевен. Спарингът се състоя от две полувремена по 30 минути.

През първото полувреме футболистите на Нестор Ел Маестро имаха териториално предимство, само че обратно на логиката в 19-ата минута Литекс поведе с 1:0, откакто голмайсторът на отбора Илиян Капитанов направи прекрасен независим пробив и с доста мощен и прецизен изстрел откри резултата. " Червените " реагираха незабавно и малко след гола Браян Морено пропусна да изравни от чисто състояние.

В 27-ата минута колумбиецът се реваншира за пропуща си и изравни, откакто бе най-съобразителен при едно безредие в противниковото наказателно поле.

След половин час игра Жираир Шагоян направи прекрасен пробив по лявото крило и с акуратен шут направи цялостен поврат, разписвайки се за 2:1. При този резултат двата състава се отдръпнаха на отмора.

През втората част старши треньорът на ЦСКА - София Нестор Ел Маестро направи три промени в състава си и в игра се появиха стражът Марин Орлинов, Марселино Кареасо и Майкъл Естрада, които замениха Димитър Евтимов, Джонатан Линдсет и Амос Юга.

" Червените " започнаха вихрено и още в началните минути на второто полувреме стигнаха до трети гол. Негов създател бе Мено Кох, който се възползва от подаване на Жираир Шагоян и с кинжален изстрел записа името си измежду голмайсторите за 3:1.

Десет минути преди края Майкъл Естрада също съумя да се разпише за 4:1. Малко преди последния съдийски сигнал еквадорецът асистира на Сейни Санянг, който означи своето първо попадение с алената фланелка и оформи крайния резултат 5:1.

Следващият мач на ЦСКА - София в Първа Лига е на 21 октомври, когато отборът гостува на Пирин (Благоевград).