Отборът на ЦСКА допусна домакинско поражение от Ямбол със 71:75

...

Ямбол спря победната серия на ЦСКА

Отборът на ЦСКА позволи домакинско проваляне от Ямбол със 71:75 (23:18, 24:17, 13:23, 11:17) в мач от 31-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). " Червените " прекъснаха серията си от 10 следващи победи и записаха девета загуба от 28 срещи, като остават на трето място във краткотрайното класиране. Деветият в подреждането Ямбол постави завършек на поредицата от провали с осми триумф за сезона.

Началото на срещата в София бе равностойно, като домакините поведоха с 23:18 след първата част, а до почивката имаха предимство и усилиха задатъка си на 12 точки за 47:35. Гостите от Ямбол започнаха да понижават пасива си в третата част и стопиха 10 точки, доближавайки се до 58:60 преди заключителните 10 минути. В тях ЦСКА изпусна самодейността и баскетболистите на Ямбол ликуваха в края.

Най-резултатен за триумфа на гостите бе Трей Сампсън с 24 точки, 8 битки и 2 асистенции. Иван Лилов способства с 18 точки, 9 битки и 8 асистенции.

Зейн Ноулс приключи с 15 точки, 6 битки и 3 асистенци за " алените ", които бяха без Брандън Йънг в срещата.

За ЦСКА следва посещение на Черно море Тича на 23 април, а отборът на Ямбол ще бъде посетител на Левски ден по-рано.

В Бургас Черноморец победи Черно море Тича със 114:71 (27:14, 38:18, 25:19, 24:20) и записа 17-и триумф от 28 изиграни мача. Варненци не престават отрицателната серия и позволиха 22-о проваляне също от 28 дуела.

Баскетболистите на Черноморец имаха предимство през целия мач, като още до почивката поведоха с над 20 точки - 65:32. И през второто полувреме Черно море Тича не успяваше да противодейства на домакините, които натрупаха задатък от 90:51 след третата част.

Николай Георгиев бе най-резултатен за бургазлии с 22 точки и 6 битки, а Георги Боянов се включи с 20 точки и 3 битки.

За гостите Костадин Лазаров приключи с 20 точки и 3 битки.

Черноморец ще бъде хазаин на Берое в идващия кръг на 22 април, а Черно море Тича посреща ЦСКА на 23 април.

С 25-и триумф от 29 мача през сезона се поздрави водача във краткотрайното класиране Рилски състезател, който надви над Спартак Плевен 88:84 (25:22, 24:18, 19:29, 20:15) като хазаин в Самоков. След четири следващи победи плевенчани позволиха 13-а загуба също от 29 мача.

Домакините имаха задатък от 3 точки след първите 10 минути игра, а до почивката съумяха да се откъснат с 9 точки при 49:40. В началото на второто полувреме Спартак Плевен последователно съкрати дистанцията и обърна до 69:68 в своя изгода след третата част. С панер на Симеон Илиев гостите поведоха с 5 точки при 77:72 по-малко от 7 минути преди края, само че Рилски състезател съумя да си върне водачеството и грабне успеха в Плевен.

Александър Янев поведе самоковци с 22 точки и 2 битки, а Мирослав Васов означи 14 точки.

Мартин Маринов се регистрира с 21 точки за Спартак, а " дабъл-дабъл " от 15 точки и 12 битки оформи Цветомир Чернокожев.

Тимът на Рилски състезател ще гостува на Шумен на 24 април, а Спартак Плевен почива в идващия кръг.