Отборът на Трентино, за който играе бившият български национал Матей

...

Казийски с 16 точки при драматична загуба на Тренто

Отборът на Трентино, за който играе някогашният български национал Матей Казийски, ще играе за бронзовите медали на Световното клубно състезание по волейбол в Бетим, Бразилия.
В напълно италиански конфликт на полуфиналите Трентино отстъпи с 2:3 (20:25, 25:22, 25:23, 20:25, 19:21) гейма на Кучине Лубе Чивитанова. Казийски приключи мача с 15 точки, като игра на доста високо равнище и се отличи с основни отигравания в края на срещата.

Кучине Лубе стартира мача доста мощно и завоюва първия гейм с лекото с 25:20, само че последва поврат в играта и Трентино съумя да измъкне втория и третия гейм с 25:22 и 25:23. Тимът от Тренто се движеше отлично и в четвъртия гейм, в който водеше с 18:16, само че с някои феноменални осъществявания на кубинеца Марлон Янт и бразилеца Рикардо Лукарели Кучине Лубе направи шест следващи точки, с цел да поведе с 22:18 и да изравни след 25:20.

В тайбрека Трентино поведе с 9:5 точки, само че разреши на противника си да изравни при 10:10, като още веднъж Янт беше воин за отбора в бяло.

Кучине Лубе поведе с 14:12, само че след неточност на Иван Зайцев резлултатът беше подравнен за 14:14. Атака на Матей Казийски донесе ново тъждество - 15:15, а ново резултатно осъществяване на българина донесе ново равнене при 16:16. До края тимовете играха точка за точка, само че Кучине Лубе направи пробив при 20:19 и завоюва мача с 21:19.

За спечелилите от Кучине Лубе с 28 точки завърши Марлон Янт, 18 прибави Роберланди Симон, а със 17 остана Рикардо Лукарели.

За Трентино Алесандро Микиелето се отличи с 23 точки, а Даниеле Лавия добави 17.

В мача за бронзовите медали Трентино ще играе с ФУНВИК, който в напълно бразилски полуфинал загуби от САДА Крузейро с 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 16:25).