Отборът на ТНС (дъ Ню Сейнтс) получи 13-ата си шампионска

...

ТНС получи 13-ата си шампионска титла на Уелс

Отборът на ТНС (дъ Ню Сейнтс) получи 13-ата си шампионска купа на Уелс по футбол след успеха с 3:1 над Карнарфън Таун кръг преди края на шампионата. Новите светци от Осуестри са единственият тим в Уелс, който има цялостен порфесионален статут, въпреки заплатите на играчите да са надалеч от стандартите на Англия или Шотландия.

Логично тимът господства в локалния футбол и в този момент води с 9 точки пред Конас Куей Номадс. В мача с Карнарфън домакините стигнаха до триумфа с два гола на Къртис Бърн и един на Грег Дрейпър. Дарън Томас изравни за гостите в 19-ата минута, седем минути след попадението на домакините. В последните 13 минути паднаха второто и третото попадение. Бари Таун завоюва квота за Лига Европа, както и сигурните вицешампиони от Конас Куей.