Отборът на Тампа Бей победи с 2:0 като гост Каролина

...

Шампионът Тампа Бей на полуфинал за Купа „Стенли“

Отборът на Тампа Бей победи с 2:0 като посетител Каролина Хърикейнс и завоюва четвъртфиналната серия за Купа „ Стенли “ с 4-1.

Шампионите на Националната хокейна лига вкараха по една шайба във втората и третата част. Брайдън Пойнт откри резултата при числено предимство, откакто съумя да преодолее вратаря Алекс Неделкович.

След контраофанзива в 9-ата минута на заключителния интервал Рос Колтън заби втория гол.

Вратарят на Лайнинг Андрей Василевски способства съществено за триумфа, като отрази всичките 29 удара, отправени към него.

Тампа Бей чака на полуфинал спечелилия от двойката Ню Йорк Айлендърс – Бостън (3-2 победи).

В различен мач, приключил тази заран, Вегас Голдън Найтс се наложи с 3:2 след продължение над Колорадо Аваланш като посетител. Победният гол означи Марк Стоун в 50-ата секунда на овъртайма.

Отборът от Невада поведе с 3-2 в серията. Победителят от нея ще се изправи на полуфинал против Монреал.
Източник: bnr.bg