Отборът на Специя записа минимален успех с 1:0 при визитата

...

Специя надхитри Торино като гост, Христов отново остана на пейката

Отборът на Специя записа най-малък триумф с 1:0 при визитата си на Торино в дуела посред им от 18-ия кръг на Серия " А ". Така “орлетата ” реализираха първата си победа като посетител на този противник в италианския хайлайф.

Специя няма загуба в последните си пет турнирни мача, до момента в който серията на “биковете ” от пет срещи във всички шампионати без проваляне завърши. Българският национал Петко Христов остана на пейката на гостите в пети следващ дуел от шампионата. Единственото попадение в мача пристигна в 28-ата минута, когато Мбала Нзола беше прецизен от дузпа, свирена за игра с ръка на Кофи Джиджи. В 45-ата минута гол на Антонио Санабрия не беше зачетен заради засада, а в 66-ата шут на Емануел Джеси срещна гредата.

С едвам втория си триумф като посетител през сезона Специя събра 18 точки и се изкачи на 16-ата позиция в класирането, където Торино е 10-и с 23 пункта.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Imago