Отборът на Специя постигна изключително драматична победа с 2:1 при

...

Бурабия носи успех за тима на Петко Христов в Италия

Отборът на Специя реализира извънредно трагична победа с 2:1 при гостуването си на новака Венеция в дуел от четвъртия кръг на Серия А. Така “бианконерите” записаха първия си турнирен триумф през сезона.

Българският национал Петко Христов продължи наклонността да взе участие във всеки един мач на отбора през акцията. Този път той се появи като запаса в 23-ата минута на мястото на контузилия се Мартин Ерлич. Преди това Симоне Бастони откри резултата за гостите с прелестен гол от границата на наказателното поле. В 59-ата минута обаче Пиетро Чекарони изравни за “крилатите лъвове”, засичайки с глава центриране от фал. В последните секунди на срещата в воин за Специя се трансформира някогашният халф на Локомотив (Пловдив), Черно море и Левски Мехди Бурабия, който донесе успеха с далечния си шут.

Така Специя събра 4 точки и се изкачи до 13-ото място в класирането, където Венеция е на 15-ата позиция с 3 пункта.
Източник: fakti.bg